.....

 

.

 

       ÇORUM İL J.K.LIĞI

Ana sayfaİletişim Bu Sayfayı Yazdırın

Çorum İl Jandarma Komutanlığı

Tel ..............: 0 364 223 11 11
Belgegeçer: 0 364 223 09 24

Tasarım Çorum İl Jandarma Komutanlığı Tarafından Yapılmıştır.
© 2015
156 Jandarma İhbar/İmdat
156 Jandarma İhbar/İmdat

Jandarma İnsan Hakları İhlallerini İnceleme ve Değerlendirme Merkezi

5 Başvuru Yolları

4 JİHİDEM'e Konu İnsan Hakları İhlalleri Nelerdir?

3 Başvuru Formu

2 İstatistikler

            İnsan Hakları

5 Başvuru Yolları

4 JİHİDEM'e Konu İnsan Hakları İhlalleri Nelerdir?

3 Başvuru Formu

2 İstatistikler

Çorum Valiliği > > > > Çorum İl Jandarma Komutanlığı > > > > 156 İhbar

JANDARMA SORUMLULUK ALANI VE EKİP SAYISI

     Çorum İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde; İl Merkez Jandarma Komutanlığına bağlı (4), Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı (2), Osmancık İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı (2), Alaca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı (1), İskilip İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı (1), Kargı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı (1) ve Bayat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı (1) olmak üzere, toplam (12) adet Jandarma Trafik Timi bulunmakta olup, sorumluluk bölgemizdeki toplam 4.929 km.lik yol ağında trafiği denetleme ve düzenleme görevi icra etmektedir.

TRAFİK DENETİM VE DÜZENLEME GÖREVLERİ

     Trafik Timleri tarafından, öncelikle halkı eğitici, öğretici ve yol gösterici çalışmalara ağırlık verilmektedir. Trafik Timlerinin görevlendirilmesinde, trafik kazalarının yoğun olduğu, trafik kurallarının sıkça ihlal edildiği ve trafik hareketliliğinin fazla olduğu bölgelere öncelik verilmektedir.

VATANDAŞI BİLİNÇLENDİRME VE SEMİNER ÇALIŞMALARI

     Trafik kazalarının önlenmesi için, bugünün küçüğü, yarının sürücü anne ve babaları olacak öğrenciler başta olmak üzere sürücü ve vatandaşları bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik eğitimler verilmektedir. Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan trafik haftası etkinliklerinde trafik stantları açılmakta, yapılan etkinliklerle vatandaşın trafik konusunda bilinçlenmesi ve duyarlılığının arttırılması sağlanmaktadır.

KAZA İSTATİSTİKLERİ

     2014 yılında, Jandarma Trafik Timleri sorumluluk bölgesinde, (18) ölümlü, (342) yaralanmalı, (142) maddi hasarlı olmak üzere toplam (502) trafik kazası meydana gelmiş; bu kazalarda (22) kişi hayatını kaybetmiş, (851) kişi yaralanmış ve toplam 2.854.100 TL. maddi hasar oluşmuştur.

TRAFİK TİM KOMUTANLIĞI FOTOĞRAF ALBÜMÜ