.....

 

.

 

       ÇORUM İL J.K.LIĞI

Ana sayfaİletişim Bu Sayfayı Yazdırın

Çorum İl Jandarma Komutanlığı

Tel ..............: 0 364 223 11 11
Belgegeçer: 0 364 223 09 24

Tasarım Çorum İl Jandarma Komutanlığı Tarafından Yapılmıştır.
© 2014
156 Jandarma İhbar/İmdat
156 Jandarma İhbar/İmdat

Jandarma İnsan Hakları İhlallerini İnceleme ve Değerlendirme Merkezi

5 Başvuru Yolları

4 JİHİDEM'e Konu İnsan Hakları İhlalleri Nelerdir?

3 Başvuru Formu

2 İstatistikler

            İnsan Hakları

5 Başvuru Yolları

4 JİHİDEM'e Konu İnsan Hakları İhlalleri Nelerdir?

3 Başvuru Formu

2 İstatistikler

Çorum Valiliği > > > > Çorum İl Jandarma Komutanlığı > > > > 156 İhbar

JANDARMA SORUMLULUK ALANI VE EKİP SAYISI

.....Çorum İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde İl Merkez Jandarma Komutanlığına bağlı 4, Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 2, Osmancık İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 2, Alaca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 1, İskilip İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 1, Kargı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 1 ve Bayat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 1 olmak üzere toplamda 12 adet Jandarma Trafik Timi ile bölgemizde bulunan toplam 4.929 Km. lik yol ağında trafiği denetleme ve düzenleme görevi yapılmaktadır.

TRAFİK DENETİM VE DÜZENLEME GÖREVLERİ

.....Trafik timleri öncelikle halkı eğitici-öğretici ve yol gösterici çalışmalara ağırlık vermektedir.Trafik timleri trafik kazalarının yoğun olduğu, trafik kurallarının sıkça ihlal edildiği noktalar ile trafik hareketliliğinin fazla olduğu yollarda görevlendirilmektedirler.

VATANDAŞI BİLİNÇLENDİRME VE SEMİNER ÇALIŞMALARI

.....Trafik kazalarının önlenmesi için bugünün küçüğü yarının sürücü anne ve babaları olacak öğrenciler başta olmak üzere sürücü ve vatandaşları bilgilendirme, bilinçlendirme eğitim verilmektedir. Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan trafik haftası etkinliklerinde trafik stantları açılmakta yapılan etkinliklerde vatandaşın trafik konusunda bilinçlenmesi duyarlılığının arttırılması sağlanmaktadır.

KAZA İSTATİSTİKLERİ

.....2013 yılında Jandarma Trafik Timleri sorumluluk bölgesinde, 15 ölümlü, 304 yaralanmalı, 143 maddi hasarlı olmak üzere toplam 462 trafik kazası meydana gelmiş. Bu kazalarda 16 kişi hayatını kaybetmiş, 776 kişi yaralanmış ve toplam 2.264.650 TL. maddi hasar meydana gelmiştir.

 

TRAFİK TİM KOMUTANLIĞI FOTOĞRAF ALBÜMÜ